Duyurular

Defterdarlığımızda Hijyen Eğitimi

Defterdarlığımızda 09.01.2019 tarihinde defterdarlığımızda yemekhanede görevli personel dahil hizmetli personele yönelik Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından temizlik ve hijyen konusunda eğitim verilmiştir.

Yapılandırma Hakkında Basın Ziyaretleri

Sayın Defterdarımız Murat TOY ve Defterdarlığımız birim amirleri Basın Yayın Derneğine ziyarette bulundular. Sohbet havasında geçen ziyarette Sayın Defterdarımız Murat TOY ; “Vatandaşa Hizmet İçin Varız” mesajını vererek vergi yapılandırmaları konusunda vatandaşların mağduriyet yaşamaması için uyarılarda bulundu.

7159 Sayılı Kanun İle İlgili Basın Toplantısı

Defterdarlığımızda  7159 sayılı Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 28.12.2018 tarihli resmi gazetede  yayımlanarak yürürlüğe girmesi sonucunda ilgili Yasa ile 7143 sayılı kanunla yapılandırılmış olmasına rağmen çeşitli nedenlerle bozulmuş olan vergi borçları hakkında mükelleflerimize yeni imkanlar getirmesinden dolayı  kamuoyunu bilgilendirmek üzere 03.01.2019 tarihinde basın toplantısı düzenlenmiştir.

     

ANNE SÜTÜ TEŞVİKİ EĞİTİMİ

Defterdarlığımızda 27.12.2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşu Programı” dahilinde “Anne Sütü ve Emzirme” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir.

İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden Hemşire Ebru UZAR ve Doktor Elif GÖKHASAN’ın katılımıyla gerçekleşen ve oldukça verimli geçen eğitimde anne sütünün önemi vurgulanarak, faydalı bilgiler personelimize aktarıldı.